معرفی رسپبری پای 2 و پروژه Kano

نوشته شده توسط آی دریمز در 23 فوریه 2015

Pi2ModB1GB_idreams

زمانی که بُرد رسپبری پای متولد شد هیچکس فکر این را نمی کرد که روزی این بُرد تا این حد طرفدار پیدا کند. اکنون حدود 2 سال از عرضه نخستین نسخه رسپبری پای می گذرد و بنیاد رسپبری اعلام کرده که تاکنون 5 میلیون رسپبری پای فروخته است و این آمار روز به روز در حال افزایش است. اوایل ماه ژانویه سال 2015 نسخه جدید این بُرد با پردازنده 900 مگاهرتز و چهار هسته، همچنین رم یک گیگابایت معرفی شده است و قرار است مایکروسافت نسخه ای از ویندوز 10 را برای این برد، به رایگان منتشر کند.
پروژه های مختلفی با کمک رسپبری پای اجرا و عرضه شده است یکی از این موارد، پروژه Kano است که با هدف معرفی یک کامپیوتر ارزان قیمت برای کودکان، در کیک استارتر، معرفی شد و به جمع آوری سرمایه پرداخت و در مدتی اندک، به سرمایه موردنیاز خود دست یافت. در پروژه Kano هدف سر هم کردن، اجرا و راه اندازی یک کامپیوتر ساده با کمک رسپبری پای برای کودکان است.

with-screen_idreams_kano
همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تمام موارد لازم برای راه اندازی این کامپیوتر ارزان قیمت و کاربردی در پکیج آن قرار داده شده است و برای راه اندازی، شما فقط نیاز به یک مانیتور دارید.

kanoنکته حائز اهمیت این است که تیم سازنده Kano یک نسخه از سیستم عامل رسپبیان را بصورت کامل سفارشی کرده اند و تمام موارد مورد نیاز برای اجرای هر چه آسان تر و کار با سیستم عامل، را در آن قرار داده اند. این نسخه Kanux نام دارد و هم اکنون برای استفاده بصورت عمومی انتشار یافته است. شخصاً این نسخه را دانلود و تست کردم و از کارکردن با آن حیرت زده شدم. بعد از اجرای Kanux ، بخش های مختلف سیستم عامل به شما آموزش داده خواهد شد. یکی از اهداف Kano آموختن برنامه نویسی به ساده ترین شکل ممکن به کودکان است. پیشنهاد می کنم این نسخه را از دست ندهید.

برای دانلود این نسخه به قسمت دانلود سایت Kano بروید.

4 دیدگاه برای “معرفی رسپبری پای 2 و پروژه Kano”

  1. ممنون خیلی عالی بود

  2. سمعک گفت:

    سلام و تشکر از سایت عالیتون.

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.