Service Manual چیست ؟

نوشته شده توسط آی دریمز در 26 آگوست 2012

 حتماً بارها برای شما اتفاق افتاده است که بخواهید قاب گوشی موبایل خود را عوض کنید، پرینتر یا لپ تاپ خود را تعمیر کنید یا اگر یک کاربر حرفه ای هستید بخواهید یک قطعه از گوشی تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیک را در صورت خرابی، تعویض کنید. در این مواقع خطرناک ترین کار این است که بدون هیچ اطلاعات فنی، اقدام به باز کردن خودسرانه وسایل حساسی مثل گوشی تلفن همراه، نمایید. اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که اهل ریسک کردن نیستید، بهتر است تلفن همراه خود یا هر وسیله ای که قصد تعمیر آن را دارید در اختیار کسانی قرار دهید که کار آنها سرویس دهی و تعمیر وسایل الکترونیک است. در ادامه بیشتر با این نوع فایل ها آشنا می شوید.


یکی از بهترین اقدامات قبل از باز کردن گوشی تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیک دیگر استفاده از راهنماهای تعمیرکاران یا به اصطلاح استفاده از Service Manual است. Service Manual ها در واقع فایلی هستند تمام اطلاعات فنی لازم، شمای مدار، تجهیزات مورد نیاز برای باز کردن یا سرویس آن، مراحل انجام کار، راهنمای تعویض یک قطعه و… را به صورت کامل (همراه با تصویر) در اختیار تعمیرکاران و کسانی قرار می دهند که به نوعی قصد سرویس دهی به محصول را دارند. Service Manual ها توسط مراکز پشتیبانی شرکت سازنده خود محصول تولید و در اختیار مراکز سرویس دهنده قرار می گیرند.
برای آشنایی و درک بهتر کافیست فایل Service Manual گوشی نوکیا 101 را از اینجا دریافت کنید تا بیشتر با این فایل ها آشنا شوید.

یافتن فایل های Service Manual در اینترنت کار دشواری نیست. در بیشتر مواقع با تایپ نام محصول + کلمه ” Service Manual ” در گوگل، به هدف خود خواهید رسید. مثلاً من برای پیدا کردن فایل Service Manual گوشی نوکیا 101 کلمات زیر را در گوگل تایپ کردم :

nokia 101 service manual

و به آدرس زیر رسیدم :

http://www.detalka.ru/repair-files/Nokia%20100_101.pdf

یکی از کاربردهای Service Manual ها این است که شما براحتی می فهمید هر کدام از قطعات گوشی شما در چه قسمتی قرار دارد. به طور مثال یکی از مشکلات گوشی نوکیا 101 این است که صدای تماس گیرنده هنگام مکالمه از همان اسپیکری شنیده می شود که گوشی شما زنگ می خورد ! یعنی در حین مکالمه صدای تماس گیرنده ممکن است توسط افراد دیگر شنیده شود و این یکی از بزرگترین ضعف های این گوشی به حساب می آید. حتماً تعجب کردید نه ؟
خود بنده چون قصد خرید این گوشی ارزان قیمت را داشتم برای اینکه مطمئن بشوم این مشکل وجود دارد یا نه بهترین و راحت ترین کار ممکن را انجام دادم و با مطالعه فایل Service Manual این گوشی متوجه شدم این گوشی بر خلاف بسیاری از گوشی های موجود در بازار، فقط دارای یک قطعه است که 3 کار را همزمان انجام می دهد ! (تصویر زیر)

به عنوان نمونه ای دیگر، می توانید Service Manual گوشی سامسونگ گلکسی اس 3 را از اینجا دریافت کنید.

یک دیدگاه دسته‌بندی : آموزش

یک دیدگاه برای “Service Manual چیست ؟”

  1. حسین گفت:

    سلام
    ممنون، آموزش خیلی خوبی بود.

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.